O nas


To organizacja, której celem jest upowszechnianie i ochrona wolności, praw człowieka oraz swobód obywatelskich. Jesteśmy ludźmi, dla których wolność jest wartością nadrzędną i z tego powodu postanowiliśmy poświęcić swój czas, aby poprzez działalność społeczną, edukacyjną i charytatywną, przyczyniać się do ochrony wolności, zwłaszcza tam, gdzie prawo do niej jest zagrożone a jednostkom i społecznościom grozi wykluczenie.

Fundacja stawia sobie następujące cele:

 • integrację społeczną i zawodową, przeciwdziałanie wykluczeniom i dyskryminacji
 • wspieranie szeroko pojętej przedsiębiorczości, w tym ochrona przed utratą pracy, promocja i wspieranie aktywności zawodowej, edukacja ekonomiczna
 • działalność kulturalną i oświatową
 • działalność edukacyjną
 • działalność charytatywną i dobroczynną
 • przeciwdziałanie patologiom społecznym
 • wspieranie rozwoju społeczeństw poprzez wzajemną współpracę oraz integrację europejską
 • wspieranie rozwoju kultury fizycznej i sportu.

To tylko niektóre cele, w ramach których możemy rozwijać wiele ciekawych i pożytecznych projektów.

Centrum Wolności

Obecnie działają

 • Centrum Wolności Katowice
 • Centrum Wolności Toruń
 • Centrum Wolności Bydgoszcz
 • Centrum Wolności Opole
 • Centrum Wolności Łódź

To miejsca spotkań, konferencji, wykładów, szkoleń. Tu można przyjść podyskutować, wysłuchać prelekcji czy spotkać ciekawych ludzi – polityków, artystów, pisarzy, dziennikarzy, czy pasjonatów innych dziedzin. Każdy znajdzie interesujący temat, jesteśmy również otwarci na wszelkie sugestie i propozycje. Można tutaj także spotkać się ze znajomymi, wymienić poglądy, napić się kawy i poczytać wartościową książkę czy obejrzeć film. Chcemy aby Centra Wolności na co dzień tętniły życiem i były miejscami, do których zawsze warto zajrzeć.

Omnia Libera ZAWIESZONY

To projekt medialny, czasopismo, do którego tworzenia postanowiliśmy zaangażować Czytelników. Jego ideą jest prezentacja ludzi, którzy, tak jak my, kochają wolność. Na łamach czasopisma będą pojawiać się wywiady z różnymi osobami. Kim będą „twarze Omnia Libera” zadecyduje głosowanie.

CyberSenior

Projekt ma na celu pomoc osobom starszym w poruszaniu się po wirtualnym świecie. Na szkoleniach, które organizujemy, Seniorzy dowiedzą się jak założyć profil zaufany, jak skorzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej za pomocą strony pacjent.gov.pl. Pomożemy również zainstalować i skonfigurować aplikację mObywatel oraz wiele innych przydatnych, a czasem niezbędnych we współczesnym świecie.

W przyszłości programy te będą sukcesywnie rozwijane. Zamierzamy również uruchomić wiele innych dlatego zapraszamy do śledzenia naszych inicjatyw oraz do współpracy a także wsparcia finansowego. Każda pomoc będzie na wagę złota.

Akademia Wolnościowa

Akademia Wolnościowa to projekt edukacyjny, który ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo w tematach społeczno-politycznych. Tu nie zajmujemy się polityką - tu zajmujemy się procesami jakie w niej zachodzą i jak oddziałują one na nasze życie.

Prowadzimy wykłady edukacyjne. Każdy wykład prowadzi ekspert lub specjalista w swojej dziedzinie np. prawo, medycyna czy psychologia. Wszystko to przekazywane jest w wartościach wolnościowych. Pokazujemy jak bardzo nasze życie jest ograniczane przez system w jakim funkcjonujemy oraz wskazujemy skuteczne rozwiązania na ten stan rzeczy.

Akademia Wolnościowa jest otwarta dla każdego. Nie ma ograniczeń. Tu główną wartością jest WOLNOŚĆ.

Sport

Organizujemy zawody sportowe: Od 2022 organizujemy Mistrzostwa Polski w rzucie PITem do Kosza. Dobra zabawa i ruch na świeżym powietrzu!

Systemy Informatyczne

Tworzymy i udostępniamy proobywatelskie Systemy Informatyczne dla organizacji, które chcą zmieniać Polskę. Kojarzymy ludzi, którzy chcą działać, z tymi, którzy już działają. Aktualnie obsługujemy systemy:

Reklamy wyborcze